wtorek, 17 września 2013

Powakacyjne spotkanie DKK

Zapraszamy na powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 26 września, w czwartek. Zapraszamy na godz. 14, tradycyjnie do czytelni głównej naszej biblioteki. Klubowicze, tym razem, do czytania dostaną powieść „Siódmy rok" Agaty  Kołakowskiej.
Dyskusyjny Klub Książki to projekt, realizowany przez naszą bibliotekę od 2007 roku, we współpracy z Instytutem Książki. To propozycja dla wszystkich, którzy czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najciekawszych książek i nowości wydawniczych, to spotkania i bezpośredni kontakt z pisarzami, a nade wszystko - swobodna dyskusja i dzielenie się wrażeniami z lektur. Żeby odkrywać piękno literatury, nie trzeba być jej znawcą. Żeby dyskutować o książkach i oceniać dorobek pisarzy, nie trzeba być profesjonalnym krytykiem literackim. Członkowie naszego DKK wiedzą o tym dobrze.
Spotkania z czytelnikami odbywają się raz w miesiącu pod opieką moderatora. Nawiązaliśmy współpracę z Zakładem Poprawczym i Schroniskiem dla Nieletnich w Koronowie, gdzie również działa DKK.
Koronowska biblioteka gościła już w ramach tego projektu między innymi Małgorzatę Kalicińską, Irenę Matuszkiewicz, Monikę Szwaję, Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, Katarzynę Enerlich, Ilonę Łepkowską, Mikołaja Łozińskiego, Zygmunta Miłoszewskiego, Mariolę Pryzwan i wielu innych autorów. Migawki z naszego klubu znalazły się nawet w ogólnopolskiej prezentacji Instytutu Książki.
Zapraszamy do uczestnictwa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz